Урок 10 квітня

Тема уроку:Огляд основних еукаріотичних таксонів.
Вчені стверджують, що протягом найближчих 20–30 років через техногенні зміни в навколишньому середовищі світ може втратити більш як 1 млн видів рослин і тварин. Швидкість вимирання видів сьогодні в 1000 разів перевищує природну. Близько 10 % видів рослин зони помірного клімату та 11 % видів птахів світу опинилися під загрозою зникнення. Така сама доля в найближчому майбутньому чекає на 130 тис. видів тропічної зони. Адже добре відомо, що одна з умов ефективного існування, виживання, пристосування до змін будь-якої екосистеми — наявність певної кількості видів живих організмів у ній, які еволюційно добре пристосувалися до існування й активно функціонують, взаємодіючи один з одним у процесах обміну речовиною, енергією, інформацією. Інакше кажучи, біологічна різноманітність — це запорука стійкості, витривалості як окремих екосистем, так і біосфери в цілому. Екологічні взаємодії різних видів живих істот із довкіллям формують екосистеми, від стану яких залежить життя людей. Зменшення біорізноманітності — це серйозна втрата біосфери, одна з головних екологічних проблем сьогодення.

1.     Система еукаріотів.

Еукаріоти – одно- та багатоклітинні організми, які в своїх клітинах мають ядро та мембранні органели. До одноклітинних еукаріотів належать одноклітинні твариноподібні, одноклітинні водорості, одноклітинні грибоподібні організми, яких можна об’єднати в групу Протисти. Багатоклітинними еукаріотами є рослини, гриби і тварини.
У процесі еволюції предки еукаріотів виникли завдяки симбіогенезу бактеріальних клітин й формуванню двомембранних органел. Через те геном еукаріотичних клітин може бути ядерним, пластидним і мітохондріальним.
2.     Різноманітність рослин, грибів і тварин. 

3.     Особливості основних груп еукаріотів. 
Працюємо з підручником, складаємо таблицю у зошиті
Порівняння царств Гриби, Рослини, Тварини
Порівняльні ознаки
Царство Гриби
Царство Рослини
Царство Тварини
Клітинна стінка
З хітину
З целюлози
-
Наявність пластид
-
+
-
Кількість геномів
2
3
2
Запасаючий полісахарид
Глікоген
Крохмаль
Глікоген
Тип живлення
Гетеротрофність, осмотичне живлення
Фотоавтотрофний
Гетеротрофність
Спосіб життя
Прикріплений
Прикріплений
Активний

Немає коментарів:

Дописати коментар